Araç Kamerası Ürün Görseli

2018 Yılında Yeni Otomobiller İçin Zorunlu Yedekleme Kamerası

Bir federal ajans Pazartesi günü yaptığı açıklamada, otomobil üreticilerinin Mayıs 2018’e kadar yeni araçların çoğunda yedek kameralar takmaları gerekeceğini bildirdi. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, tüm yeni araçların, SUV’ların ve minivanların 2018 yılı itibarıyla yedek kameralar kurmalarını gerektiren uzun zamandır beklenen bir yasayı tamamladı. Tüm yeni araçlarda yedek kameralar gerektiren kurallar 2008 yılına kadar geliştirildi, ancak bunların uygulanması şimdiye kadar ertelendi.

Elbette, yedek kameralar paralel park etme için yararlıdır ve korkunç çöplerin çamurluğunuza çarpmasını önler, ancak kanun olması gerektiği kadar çok gerekli midir? NHTSA evet diyor – özellikle de küçük çocukları ilgilendiren kazaları önlemede paha biçilmez bir güvenlik özelliği.

ABD Ulaştırma Bakanlığı’na göre, sürücüler arkalarındaki kör noktada nesnelerin üzerine geri döndüklerinde, her yıl geri taşınma çökmelerinde 200’den fazla insan öldürüldü ve 17.000 kişi yaralandı. Hükümet, daha büyük otomobiller ve SUV’lar demek ki daha büyük kör noktalar demek. Ayrıca, arka görüş aynanızdan eskisi kadar çok şey görmediğinizi düşünüyorsanız, şeyleri hayal etmiyorsunuz demektir. Otomobiller daha iyi gaz uzaklığı elde etmek için daha aerodinamik olacak şekilde tasarlandığından, arka camlar genellikle daha küçük hale gelir ve bu da görüşünüzü engelleyebilir.

Beş yaşın altındaki çocuklar, geri düşüş kazalarında ölümlerin% 44’ünü oluşturuyor. Ve bu vakaların trajik olarak yüksek bir yüzdesinde, sürücü duygusal travmayı birleştiren bir ebeveyn veya aile üyesidir. Ebeveynlerin çoğu, çocuklarını sokaktan uzakta kalmalarını öğretir, ancak bu tür kazaların çoğu, çocukların oynamaları muhtemel araba yolunda görülür. Sayısız evcil hayvan da bu tür kazaların kurbanlarıdır.

Birçok otomobil zaten eğrisinin önünde. Örneğin, tamamen yeni olan 2015 Honda Fit yedek kamera için standart bir özellik sunuyor. Ve Toyota için, dikiz kamera yeni bir şey değil.

Ancak Toyota sadece dikiz aynası makinesiyle uğraşmıyor. Gelecekteki otomobiller, yan aynaları kameralarla değiştirebilir. Bu yan görüş aynasını başka bir arabada, direkte veya bir posta kutusunda kırpmak yok artık … Gülünce! NHTSA’dan otomobil üreticilerine yan dikiz aynalarını çıkarmalarına ve yakıt verimliliğini arttırırken yan görüşlerini genişletebilecek kameralarla değiştirmelerine izin verilmesi istendi.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )