Araç Kamerası Ürün Görseli

Kameralar 2018’e kadar Zorunlu Olacak

  • Tüm yeni otomobiller, Mayıs 2018’e kadar yedek kameralar içerecek
  • Potansiyel olarak ölümcül yedek kazaları önlemek için tasarlanmış yedek kameralar
  • Yeni bir otomobilin fiyatına 40-140 dolar eklemek isteyen kameraların eklenmesi

Tüm yeni otomobiller, Mayıs 2018’e kadar bir yedek kamera içermelidir. Bu, geçtiğimiz yıllarda önümüzdeki yıllarda yedek kameralarda yapılan son düzenlemeyi açıklayan federal hükümetin Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi’nden (NHTSA) en yeni özelliktir.

NHTSA’ya göre, standart yedekleme kameraları, özellikle çocuklar arasında yaralanmaları ve ölümleri önlemeye yönelik uzun bir yol kat edecek. Sürücüler, kendisini fark etmeden başka birinin üzerine geçtiğinde, her yıl yaklaşık 200 kişi öldü ve başka 14.000 kişi de ani kaza anında yaralandı. Kurbanların büyük çoğunluğu çocuktur, çünkü büyüklükleri küçük oldukları için onları sürücü koltuğundan görmek zorlaşmaktadır.

Daha iyi geriye görüş sağlamak için düzenlemeler yıllar boyunca göz önüne alınmıştır. 2007’de Kongre Cameron Gulbransen Çocuk Nakliye Güvenliği Kanunu’nu yasaya kabul etti ve NHTSA’nın 2011 yılına kadar aralıklarla görülebilirlik standartları belirlemesini istedi ancak ajans çeşitli nedenlerden ötürü standartları erteledi; kısmen hükümet direnişi nedeniyle ve kısmen kuruluş istediği için kesin bir kuralın yazılabileceğinden emin olmak için.

Kural yazıldığı için, 10,000 liranın altındaki tüm araçların Mayıs 2018’e kadar bir yedek kamera içermesi talimatı veriyor. Ayrıca, kameraların aracın arkasında 10 fit 20 fit’lik bir bölge göstermesi gerektiği de söyleniyor ki bu en modern yedek kameralar ile uyuşmazlık çekmez.

İlginç bir şekilde, yedek kameralar, NHTSA’nın yetkisi olmadan bile yaygın kabul görmeye başlamıştı. Ajansa göre, bugün satılan tüm yeni araçların yaklaşık yarısına dahil oldular ve veriler, araçların neredeyse dörtte üçünün 2018’e kadar hatta herhangi bir gereklilik olmadan sahip olacağını öngörüyor.

Kameraların artan popülaritesine rağmen, NHTSA, yetkinin arabalar inşa etme maliyetine katkıda bulunacağını ve bu yüksek maliyetin muhtemelen tüketicilere aktarılacağını söyledi. Ajans, görev süresinin zaten bir merkez ekranı içeren yeni araçların fiyatına yaklaşık 40 dolar, eksi olmayan araçların fiyatına ise yaklaşık 140 dolar ekleyeceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, birçoğu, bu miktarın standart yedek kameralardan gelmesi gereken potansiyel faydaları dikkate alarak ödemek için küçük bir fiyat olduğuna inanıyor.

Bunun anlamı: NHTSA’nın görev süresi 2018 yılına kadar yürürlüğe girmese de, yeni çıkarılan veya yeniden tasarlanan birçok otomobilin bundan daha önce yedek kameralar ekleyeceğini umuyoruz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )